Handlowa współpraca z firmami z innych krajów to duża szansa na intensywny wzrost firmy i powiększenie jej obrotów. Ale podjęcie takiej współpracy to również niemałe ryzyko biznesowe, które trzeba dobrze przemyśleć i jak najlepiej się zabezpieczyć. Oczywiście odpowiednia weryfikacja klienta będzie niezwykle istotna, ale pozostaje także temat płynności finansowe. W niejednym przypadku zagraniczni klienci oczekują bowiem atrakcyjnych dla nich warunków płacenia, a to będzie się wiązać z tym, że będzie trzeba dość długo oczekiwać na otrzymanie zapłaty.

Dlatego też w takich sytuacjach bardzo dobrze może się sprawdzić satysfakcjonujący faktoring międzynarodowy. Działa on w analogiczny sposób, co faktoring oferowany dla krajowych kontrahentów. Jednak z uwagi na to, że otoczka transakcji zagranicznych ma większy poziom skomplikowania, to nie każdy faktor takie usługi będzie oferował.

Bierze się to z faktu, że jest sporo różnic w regulacjach prawnych obowiązujących w krajach dostawy, niejednokrotnie także dochodzą dość skomplikowanie kwestie celne i podatkowe. Wszystko to sprawia, że należy mieć duże doświadczenie w tego typu transakcjach, a firmom przeważnie ciężko będzie je zyskać samodzielnie. Z tego też powodu dla nich zdecydowanie lepszą opcją będzie skupienie się na prowadzeniu biznesu, pozostawiając temat należności i wierzytelności finansowej instytucji, która oferować będzie bezpieczny eksportowy faktoring.

Samo przejście na międzynarodowy faktoring wymagać będzie szczegółowego sprawdzenia przyszłych klientów, a także sprawdzenia ich rzetelności i wiarygodności. Rzecz jasna nawet mimo dobrych rekomendacji jakieś ryzyko biznesowe jest, z tego też powodu warto się zastanowić nad formą faktoringu, jaką się wybierze. W przypadku faktoringu pełnego sprzedawcy mają dodatkową ochronę w formie ubezpieczenia transakcji na przypadek niewypłacalności, co będzie się wiązało z dodatkową opłatą. Jeśli ktoś będzie bardziej zainteresowany tym tematem, to może zajrzeć do serwisu https://faktoringoferty.pl/artykuly-i-porady/84-faktoring-eksportowy-finansowanie-i-pakiet-bezpieczenstwa i zapoznać się z umieszczonymi tam informacjami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY