Leczenie choroby dwubiegunowej w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie zależy od tego, w jakiej kondycji jest pacjent w wyznaczonym czasie. W przypadku ChAD leczenie może dać remisję całkowitą lub przynajmniej zredukować poziom nasilenia objawów. Terapia zapobiega też powrotom choroby dwubiegunowej w przyszłości i pozwoli powrócić do normalnego funkcjonowania, jak i cieszyć się chwilami bez ChAD. Jest to określane jako leczenie podtrzymujące, jakie przynosi bardzo dobre rezultaty.

Przede wszystkim natomiast pacjent jest wyposażany w rozwiązania z pomocą jakich może rozpoznawać u siebie objawy choroby dwubiegunowej w dalszych latach i tym samym nazywać własne stany powiązane z psychiką i skuteczniej oraz prędzej zareagować. To będzie przeciwdziałać nasileniu się symptomów. Główną cechą, jaką będzie wyróżniała się choroba dwubiegunowa jest to, że najczęściej towarzyszą jej inne schorzenia. Najczęściej będą to uzależnienia. Z tego względu psycholodzy w wielu przypadkach będą stawiać w wypadku pacjentów zmagających się z takim zaburzeniem podwójną diagnozę. Im bardziej trudny do leczenia jest wyznaczony przypadek, tym bardziej wieloaspektowe stanie się jego leczenie. Często będzie zahaczało ono też o zażywanie środków farmakologicznych.

Wtedy pacjent będzie przyjmować lekarstwa stabilizujące nastrój oraz leki antydepresyjne. Psychiatra do którego będzie wysłany chory może też zalecić środki na sen oraz o działaniu przeciwlękowym. O formie psychoterapii w każdej sytuacji decyduje specjalista od psychologii, po pierwszej dyskusji z chorym oraz po zaznajomieniu się z symptomami ChAD. Poza oddziaływaniem psychoterapeutycznym na równi wdrażana jest także psychoedukacja.

W dodatku eksperci z gabinetu ukazują to, jak istotna jest pomoc psychologa dla rodziny pacjenta. Jest ona pomocna w rozwiązywaniu konfliktów wynikających z ChAD oraz pomaga w efektywnym budowaniu komunikacji w rodzinie. Naturalnie, we wskazanym gabinecie można liczyć na takie udzielone wsparcie. Co więcej, tak samo pacjent, jak i jego bliscy mogą dowiadywać się wszystkiego o schorzeniu ze strony www przychodni. To daje szansę lepiej rozumieć specyfikę takiego schorzenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY