Na ogół wizyty u psychologa nie wszystkim kojarzą się dobrze, a w rzeczywistości nie ma w tym niczego złego – najważniejsze jest, aby trafić na dobrego terapeutę, który nie tylko ma odpowiednie podejście, ale również doświadczenie w swojej pracy. Kogoś takiego mogą znaleźć Państwo właśnie u nas! Niezwykle ważne jest również to, aby pacjent w obecności terapeuty umiał poradzić sobie z własnymi trudnościami czy też lękami. Dla zdecydowanej większości pacjentów najlepszym rozwiązaniem wydają się być terapie indywidualne, a takie dostępne są właśnie u nas. Oczywiście w pierwszej kolejności zawsze musimy zapoznać się z samym pacjentem jak i jego konkretnymi problemami oraz oczekiwaniami względem terapii.

Oferujemy dwa rodzaje psychoterapii indywidualnych: krótkoterminowe oraz długoterminowe. Czym one się różnią? W przypadku tych pierwszych zazwyczaj staramy się zrobić wszystko, aby w jak największym stopniu skupić się na konkretnym problemie pacjenta oraz pracować nad jego rozwiązaniem. Czasami wystarcza nawet jedna zmiana danego aspektu życia, aby dany problem u pacjenta zniknął. Tutaj raczej nie będzie potrzebnych aż tak dużo spotkań, gdyż najczęściej wystarcza około 10 psychoterapii.

Z kolei terapie długoterminowe wyglądają nieco inaczej – tutaj pacjenci umawiają się na całe cykle spotkań, aby wraz z terapeutą sprawdzić co tak naprawdę jest rzeczywistym problemem w ich życiu. Czasami trwa to bardzo długo, ponieważ w pierwszej kolejności trzeba znaleźć przyczynę, a następnie pracować nad tym, aby pozbyć się danego problemu. Tak naprawdę wszystko uzależnione jest od danego pacjenta i raczej nie da się określić ile konkretnie spotkań będzie potrzebnych. Niektórzy pacjenci na samym początku potrafią być bardzo skryci i dopiero po pewnym czasie otwierają się przed terapeutą.

Jeśli ktoś z Państwa nie wie do kogo skierowana jest nasza oferta to zaraz odpowiemy na to pytanie – przede wszystkim powinny udać się do nas te osoby, które w żaden sposób nie potrafią poradzić sobie same z własnymi problemami lub też takie, które nie wiedzą co tak naprawdę w ich życiu jest problemem. Terapie psychoterapeutyczne to wręcz idealne rozwiązanie dla tych, którzy cierpią na depresję czy też zaburzenia nastroju, uzależnienia, zespół stresu pourazowego lub dolegliwości psychosomatyczne. Oczywiście każdy człowiek jest inny i równie dobrze może potrzebować pomocy z innego powodu. Nasze terapie mogą być również dobrym pomysłem dla tych, którzy mają problemy z utrzymywaniem czy też budowaniem relacji z innymi ludźmi. Każdy z naszych pacjentów musi pamiętać o tym, że niezwykle ważna jest cierpliwość – nic nie zmieni się z dnia na dzień i tak naprawdę wszystko wymaga czasu.

Warto wiedzieć, że do naszej poradni można umówić się całkowicie przez Internet – wystarczy podać tylko swoje dane, wybrać terapeutę, do którego chcemy się udać oraz wybrać pasujący nam termin. Wszystko zajmie maksymalnie 2 minuty i co najważniejsze w celu umówienia terapii nie ma konieczności wychodzenia z domu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY