Podejmując decyzję o kupnie urządzenia do docinania płyt styropianowych należy zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Po pierwsze ważna jest łatwość i prostota użytkowania. Maszyna do cięcia styropianu powinna być zaprojektowana tak, aby z jej używanie mogły sobie poradzić nawet osoby które nie mają dużej praktyki w realizacji tego typu prac.

Ogromnie ważna jest również wytrzymałość i solidność. Taki sprzęt musi przecież pracować na budowie, a warunki przecież tam są różne, dlatego nie może on być zbyt delikatny i wrażliwy. Planując taki zakup należy również sprawdzić, jakie funkcjonalności ma wybrana gilotyna do cięcia styropianu.

Przede wszystkim ważna jest maksymalna szerokość i wysokość ciętych płyt. Z reguły styropianowe płyty mają wymiary 50 na 100 centymetrów, tak więc dla kompleksowego obsłużenia takie urządzenie powinno umożliwić pełne przecięcie po przekątnej elementu. Część producentów ma w ofercie parę różnych modeli, dzięki czemu można łatwo dobrać najbardziej pasujący do oczekiwań.

Niekiedy modele te różnią się też mocą zasilacza, w praktyce im zasilacz będzie większy, tym cięcie styroduru sprawniej i szybciej przebiegnie. Niezwykle przydatną funkcją jest cieniowanie styropianu. Wtedy drut oporowy blokuje się na odpowiedniej wysokości, co umożliwi przecięcie jednego arkusza płyty na dwie o określonej grubości. Dobre maszyny pozwalają również na wycinanie skomplikowanych kształtów, dzięki czemu świetnie się sprawdzają na przykład w firmach wysyłkowych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY