Świeżo zrobione elewacje domów i różnych innych budynków często już po paru miesiącach nie wyglądają dobrze. Wpływ przede wszystkim na to mają warunki pogodowe, na które tynk będzie narażony, ale też i miłośnicy zostawiania po sobie namalowanych sprayem pamiątek. Graffiti na murach i ścianach to duży problem, szczególnie jeżeli malujący raczej się nie wykazują plastycznymi talentami. Lecz obecnie nie będzie żadnych problemów z ich usunięciem, gdyż z pomocą przyjdzie zaawansowana technologia.

Przy takich pracach bardzo powszechnie są bowiem wykorzystywane lasery, jakie świetnie sobie radzą z zanieczyszczeniami znajdującymi się na powierzchniach. Samo czyszczenie laserem będzie wykorzystywać zjawisko ablacji laserowej, czyli po prostu odparowania brudu pod wpływem energii dostarczonej przez promień. Wykorzystując odpowiedni układ sterujący pracownik bardzo precyzyjnie może ustalić moc wiązki, dzięki czemu powierzchnia nie zostanie nagrzana i nie ulegnie uszkodzeniu.

W przypadku elewacji takie rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdza, gdyż umożliwia punktowe usuwanie farby, bez konieczności stosowania ścierniwa czy środków chemicznych. Takie lasery są urządzeniami przenośnymi, przez co mogą one zostać dowiezione w dowolne miejsce, gdzie będzie potrzebne czyszczenie murów. Mają niewielkie zapotrzebowanie na energię, i nie będą potrzebować ani jakiś dodatkowych instalacji, ani też materiałów.

Proces czyszczenia jest realizowany przy użyciu laserowego promienia, dzięki czemu nie ma bezpośredniego kontaktu fizycznego z powierzchniami. Co istotne, ceny za czyszczenie laserem są konkurencyjne w porównaniu z innymi metodami, a zalety tej metody są nie do przecenienia. Z propozycji firm mających takie usługi w ofercie bardzo chętnie korzystają mieszkańcy prywatnych domów, lecz niejednokrotnie też zarządcy nieruchomości i spółdzielnie. Laserowa technika cały czas zyskuje na popularności, i z powodu swoich licznych zalet raczej zmieniało się to nie będzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY