Porady w temacie tego, co zrobić, kiedy przydarzy się zła podróż po zażyciu substancji psychoaktywnej udostępnione w serwisie zaliczają się do wyjątkowo użytecznych. Opłaca się przede wszystkim pamiętać o profilaktyce, żeby nie zastanawiać się: bad trip co robić, lecz aby nie zażywać substancji w złym towarzystwie albo wtedy, kiedy ma się obniżony nastrój.

Zwykle zła podróż powoduje albowiem takie przejaskrawienia, że nawet te osoby, które będzie darzyć się sympatią nie są odbierane jako dobre, ale dla przykładu jako niegodne zaufania. Mogą także pojawiać się zmiany nastroju, aż po ciężkie poczucie przerażenia. Czas obowiązywania złej podróży uzależniony jest na przykład od tego, jaki narkotyk ktoś przyjmuje. Najbardziej wzmożony okres podróży występuje od 1 do trzech h po zażyciu substancji odurzającej. O łagodnym przechodzeniu przez bad trip zadecyduje forma psychiczna a także towarzystwo.

Żeby wobec tego zminimalizować niebezpieczeństwo nieprzyjemności należy: unikać miejsc oraz ludzi, którzy mogą nas zdenerwować, nie brać substancji psychodelicznych w stanie niepokoju, przebywać daleko od stymulujących miejsc a także być w obecności tych osób, którym się ufa. Jeżeli ktokolwiek wymaga pomocy medycznej, to trzeba bezzwłocznie mu to zorganizować. Nie można na pewno podawać na własną rękę lekarstw po spożyciu substancji psychodelicznej. Nieprzyjemne doznania po zażywaniu substancji psychoaktywnej są czymś, o czym należy wiedzieć.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY