Jest na tym świecie rzecz, której ujrzenie powoduje radość w naszych sercach po długim pobycie poza domem. Są one symbolem domu i ciepła w nim panującego. Tworzą serwis przez który musi wejść każdy, kto nas odwiedza. Mowa oczywiście o drzwiach wejściowych do naszego domu lub też mieszkania. Dają nam poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancję, iż wstając w nocy do toalety nie ujrzymy nieproszonych gości w progu. Drzwi mimo swojej względnie bezproblemowej budowy są wynalazkiem trwałym – tak, jak polibusze. Od zawsze pełniły funkcję odgrodzenia człowieka od nieprzyjaznego świata całkowitego zmiennych warunków pogodowych i zjawisk atmosferycznych.

Dają Tobie wybór odnośnie tego kto może, a kto nie może wstąpić do Twojego domu. Życie bez nich było by niewyobrażalnie trudniejsze. Aż trudno uwierzyć, iż połączone dwie drewniane płyty mogą zagwarantować taki komfort psychiczny jakim jest poczucie bezpieczeństwa. Drzwi do naszego domu mogą pełnić nie tylko funkcje rzeczowe jednak również estetyczne albowiem drzwi mogą być ozdobą domu.

Najistotniejszym stróżem twojego mieszkania od zawsze były, są oraz będą drzwi wejściowe. To one nie zezwalają dostać się do środka nieproszonym gościom. Bronią nas przed złodziejami oraz włamywaczami. Z reguły w drzwiach zamontowany jest tak nazwany „judasz”. Inna nazwa na to urządzenie to wizjer. Służy ono do sprawdzenia kto jest za drzwiami bez otwierania ich. Niektórzy nie chcąc otwierać drzwi nieznajomym lub też akwizytorom, po cichu skradają się do drzwi, sprawdzają kto przyszedł oraz równie cicho powracają czekając aż natrętni wizytatorzy zrezygnują.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY