Aktualnie liczba oferowanych w sprzedaży projektów domów sprawia, że w zasadzie każdy w pewnym momencie znajdzie coś wymarzonego. Klienci poza standardowymi budynkami wybierają coraz częściej również projekty domów bliźniaczych. To rozwiązanie od wielu lat jest dobrze znane, ale obecnie na powrót zaczyna się cieszyć dużą popularnością, warto zatem zapoznać się z jego zaletami i wadami.

W pierwszej kolejności bliźniaki mają wspólną jedną ze ścian, ale są dwoma oddzielnymi lokalami mieszkalnymi. Również działka podzielona zostaje na dwie mniej więcej równe części, i z reguły każda będzie miała oddzielną bramę wjazdową i ogrodzenie. Tego typu konstrukcja pozwala przede wszystkim na niemałe oszczędności, zarówno wiążące się z zakupem działki, jak też postawieniem budynku.

Wspólna ściana to mniejsza ilość potrzebnego materiału, a także znacznie mniej robót wykończeniowych czy budowlanych. W całości inwestycji będzie to miało przełożenie nawet na ponad dziesięć procent oszczędności, co w przypadku obecnych cen może już dać całkiem pokaźną kwotę. Kolejne oszczędności mogą się pojawić przy dalszym użytkowaniu, chociażby na mniejszych rachunkach za ogrzewanie czy niezbędne do wykonania remonty. Decydując się na taką opcję należy pamiętać, że stosunkowo mieć się będzie sąsiada. Jeżeli się trafi ktoś nieciekawy, to takie sąsiedztwo może być mocno uciążliwe. Lecz jeżeli z sąsiadem nie będzie większych problemów, to ta bliska obecność jest bardzo korzystna, na przykład do pilnowania domu przy wyjazdach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY