Podczas prowadzenia swojego biznesu w internecie ogromnie ważne jest dysponowanie informacjami o tym, jak się zachowują użytkownicy. Ogólnie dostępnych jest dużo narzędzi dających tego typu wiedzę, a jednym z nich jest google analytics 4 dla sklepu. Jest to najnowsza odsłona narzędzi pochodzących od Google, jaka w stosunku do swojego poprzednika daje szereg istotnych korzyści. Przede wszystkim twórcy zdecydowali się postawić na zupełnie inne podejście, opierając cały model o tak zwane zdarzenia. Takie podejście pozwala na to, żeby dostać pełne dane o użytkowniku bez względu na to, czy używa on aplikacji czy strony internetowej. To było do tej pory niewykonalne, a dla specjalistów którzy się zajmują marketingiem tego typu dane są niezwykle cenne. Można poznać dzięki temu ogólne zachowania użytkowników od pierwszego wyszukania aż po dokonanie zakupu, a to umożliwia jeszcze lepsze dopasowanie wszystkich procesów.

Dodatkowo w nowych narzędziach udostępniona też została opcja przewidywania, opierając się na dostępnych danych da się prognozować potencjalne zachowania klientów, i próbować ich indywidualnie nakłonić do tego, żeby podjęli odpowiednie działania. Z uwagi na to, że nowe google analytics jest zupełnie niezależne od poprzedniego, to sporym zmianom uległ także panel administracyjny. Usunięto z niego dużo dostępnych do tej pory analiz i raportów, a w ich miejsce dołożono kilka nowych. Twórcy wiele wysiłku włożyli w dużą automatyzację, dzięki czemu konieczność ręcznej konfiguracji i dokładania tagów zostały ograniczone w zasadzie do niezbędnego minimum.

Jeżeli kogoś będzie interesować google analytics 4 dla sklepu, i chciałby to narzędzie wdrożyć na swojej stronie, to ma kilka opcji do dyspozycji. Jeśli posiada odpowiednie doświadczenie, to może spróbować wszystko samodzielnie zainstalować i skonfigurować, specjalnie trudne to nie jest a wiele informacji znajdzie się w internecie, przykładowo na stronie https://clickflow.pl/sklep/ebook-wdrozenie-google-analytics-4-dla-e-commmerce/. Nie ma również żadnych problemów, żeby wynająć wyspecjalizowaną firmę, która wykona wszystkie prace.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY