Wypadki zdarzają się codziennie, o każdej godzinie, nawet na równych i prostych drogach i o jakiejkolwiek porze roku. Choć wydaje się, że pewne warunki atmosferyczne bardziej sprzyjają wypadkom to jednak nie wolno czuć się bezpieczniej na przykład tylko skutkiem tego, że pogoda jest lepsza. Jeśli więc w pogodzie czy też nie zdarzy nam się wypadek, czy to z opisującej nas winy czy także nie, musimy wiedzieć jak zachować się podczas takiego wypadku – dla przykładu, niech będzie to wypadek najbardziej kultowy, a więc stłuczka.

Choć jest to sytuacja, w której nerwy oraz krzyki są jak w największym stopniu typowe, to tak rzeczywiście pierwsze co powinniśmy uczynić, to postarać się uspokoić nasze emocje. Do niczego albowiem nie prowadza, chociaż do niczego godziwego. Najistotniejsza w trakcie stłuczki jest pierwsza konfrontacja z drugim kierowcą – powinniśmy uczynić wszystko, żeby jedynie nie pogorszyć sprawy, nie wiemy bowiem na kogo trafiliśmy. Po pierwsze w takim razie sprawdźmy, czy wszelkie osoby uczestniczące w kolizji są całe, czy nic im się nie stało.

Dopiero później możemy ruszyć do dalszych czynności – jeżeli jednakże ktokolwiek uległ jakiejkolwiek kontuzji, przyzwoiciej jest wezwać karetkę albo policję i jak najszybciej przetransportować poszkodowane osoby do szpitala. Po drugie, jeśli jest to wyłącznie stłuczka w jakiej nikt nie ucierpiał, ważne jest, by usunąć auta z jezdni w takie miejsce, w jakim nie przeszkadzają pozostałym członkom ruchu a w następnej kolejności je naprawić – tutaj przyda się co warto wiedzieć o remoncie silnika przed jego wykonaniem. Później dochodzi sprawa policji – mamy dwa wyjścia. Mamy prawo wezwać policję, co niestety wiąże się najczęściej z większymi komplikacjami, bądź odpisać oświadczenie bez udziału policji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY