Jeśli ktoś lubi sprzątać szybko i wygodnie, to powinien zastanowić się nad zainstalowaniem centralnego odkurzacza. Takie urządzenia powszechnie wykorzystywane są w branży hotelarskiej, lecz ich liczne zalety w ostatnich latach dostrzegać również zaczęli właściciele domów prywatnych.

Bierze się to z tego, że odkurzacze centralne beam są niezwykle skuteczne i wydajne, a równocześnie wygodne w codziennym użytkowaniu. Ogólna zasada ich działania jest prosta i przez lata się nie zmieniła, chociaż rzecz jasna współczesne modele są znacznie bardziej skomplikowane niż te stare.

Odkurzacze centralne zestawy złożone są z centralnej jednostki, kilku lub kilkunastu rur łączących jednostkę z każdym z pomieszczeń, oraz węża roboczego. Centralną jednostkę należy zamontować w przeznaczonym na to pomieszczeniu, dzięki czemu będzie ona oddzielona od pozostałej części domu i zapewnia ciszę przy sprzątaniu. Następnym ważnym elementem, jaki posiadają odkurzacze centralne vacuflo, jest zestaw rur z niewielkimi wylotami.

Rury takie są kładzione na stropie albo w ścianach, dzięki czemu ich nie widać, a kończą się one niewielkimi, dyskretnymi gniazdami. Gniazda takie służą do połączenia kolejnego ważnego elementu, w który są wyposażone odkurzacze centralne cyclovac, to znaczy rury z końcówką odkurzającą. Rury takie przeważnie mają długość kilku metrów, przez co można nimi dotrzeć w każde miejsce we wnętrzu. Jednocześnie są elastyczne i lekkie, przez co niezwykle łatwo i wygodnie się nimi operuje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY