Właściwie zaprojektowany i wykonany kominek dostarczy mnóstwa radości mieszkańcom, a może też i świetnie służyć do ogrzania pomieszczeń w zimie. Jedną z najistotniejszych spraw, o jakie trzeba pomyśleć w czasie wyboru, jest wybranie jak najlepszego wkładu.

Wkłady kominkowe kawmet występują w wielu rodzajach, będą się od siebie różnić nie tylko użytym materiałem i wyglądem, ale też wielkością i dodatkowymi funkcjami. Z tego też powodu wybierając wkład do swojego kominka należy zastanowić się dobrze wcześniej co jest potrzebne, i zakupić taki który w całości spełni wszystkie oczekiwania. Przede wszystkim wkłady kominkowe Hajduk podzielić można na stalowe oraz żeliwne.

Żeliwo znacznie lepiej akumuluje ciepło i nie koroduje, ale trzeba przy nim uważać żeby nie popękało w czasie niewłaściwego użytkowania. Stal ma gorsze parametry termiczne, za to daje znacznie więcej możliwości konstrukcyjnych. Niezależnie od tego, jaki rodzaj materiału zostanie wykorzystany, to niezwykle ważne jest aby korpus był solidny i gruby. Zbyt cienkie ścianki często będą powodowały niezbyt równe nagrzewanie, i wkłady kominkowe kratki wówczas mogą po prostu popękać.

Na pewno przed ostatecznym zakupem należy się też dowiedzieć, jak długo taki wkład będzie pracował bez opału. Porządne wkłady kominkowe Defro utrzymują ciepło nawet do dziesięciu godzin, tak więc paląc w nich przed nocą rano jeszcze powinno być w pomieszczeniu ciepło. Trzeba się także przyjrzeć sprawności wkładu, ta w modelach lepszych jakościowo nie powinna być raczej niższa niż 70 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY