Naturalny łupek dachowy bardzo dobrze nadaje się do wykorzystania na dachu oraz elewacji budynku. Firma SSQ Group zajmuje się jego dystrybucją dla branży budowlanej, projektantów i zleceniodawców indywidualnych, ukazując wykazywane plusy tego rodzaju skały osadowej. Taki typ skały jest transportowany najlepszych kopalni w Hiszpanii, wobec czego architekci i inwestorzy, jacy zdecydowani są na jego zakup mają zapewnienie, że otrzymają wyrób certyfikowany, świetnie nadający się do zadań, jakie zostały dla niego przewidziane.

Przywożąc naturalny łupek dachowy zakład gwarantuje wysoką wartość użytkową łupka dachowego z trzech gatunków, wywodzącego się z dwóch kopalni hiszpańskich oraz jednej argentyńskiej, w której wydobywany jest łupek fyllitowy. Skała metamorficzna ma idealne parametry pod względem technicznym, szczególnie pod kątem odporności na czynniki pogodowe. Wybierając dach z łupka można dostrzec, że cechuje go interesujący ton kolorostyczny: szary przenikający w ciemniejszą barwę zieleni.

Dostrzegalny jest także unikatowy, atłasowy połysk z lśniącymi kryształkami mikowymi. Łupek Riverstone wypełnił rynkowe wymagania, ponieważ otrzymał klasę S1, gwarantującą minimalny szacowany okres zastosowania na siedemdziesiąt pięć lat. Ze względu na wysokie parametry twardości, gęstości i trwałości fyllit rekomendowany jest do każdego rodzaju fasady bądź dachu. Nawet po zetknięciu z uciążliwymi czynnikami pogodowymi materiał taki nie zmieni estetyki powierzchni.

Udostępnione są też hiszpańskie odmiany: Del Carmen oraz Domiz. Del Carmen to klasycznie wyglądający wyrób z wyraźnie zaznaczoną teksturą, którego barwa nie wyblaknie także po długim wystawieniu na promienie słoneczne. Łupek Domiz wydobywany jest jedynie dla wskazanej firmy. Wyróżniają go ciekawe tonacje kolorystyczne, które przechodzą od granatowego do ciemniejszego grafitu. Kupujący posiadają do wyboru 3 rodzaje łupka naturalnego: Riverstone, Del Carmen i Domiz. Kiedy natomiast nie są pewni, który materiał pod kątem kolorystyki i przede wszystkim właściwości okaże się najodpowiedniejszy, eksperci z SSQ Group Polska udzielą wartościowych wskazówek.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY