Jeżeli ktoś planuje ułożyć na podłodze panele czy deski, to pamiętać też musi o zakupie przypodłogowych listew. Takie listwy spełniają kilka ważnych zadań, i warto zadbać o to, żeby je możliwie jak najlepiej dobrać. W pierwszej kolejności chronią one końce podłogi przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zapewniają równocześnie elegancki, łatwy wygląd, przykrywając mało estetyczne dziury, konieczne do pozostawienia przy montażu podłogi. Dodatkowo przez swoją budowę można w nich łatwo ukryć różne kable i przewody, przykładowo do telewizji czy internetu.

Dostępne są one w kilku różnych wysokościach, a także dużej ilości wzorów i kolorów. Sporo osób kupuje takie listy dopasowując je kolorystycznie do podłogi oraz ścian. Lecz są też tacy posiadacze domów i mieszkań, jacy się zdecydowali na kontrastowe połączenia, jakie również przy właściwym doborze bardzo ładnie się prezentują. Listwy dobierać także można do kolorystyki drzwi, jest to również chętnie wybierana opcja. Ważną rzeczą przy doborze listew jest ich wysokość, a ta w dużym stopniu zależeć będzie od wielkości wnętrza. Przy małych pomieszczeniach bardzo dobrze sprawdzają się listwy o wysokości do 6 cm, natomiast w przypadku większych wnętrz pomyśleć można o modelach posiadających nawet 10 cm na wysokość. Dla wyglądu optycznego istotne jest również dostosowanie koloru do ściany i podłogi, trzeba to także mieć na uwadze podczas wyboru.

Aktualnie listwy produkowane są z paru materiałów, które się od siebie różnią ceną i wyglądem. Cały czas dużą popularnością się cieszy drewno, dające dużą trwałość i ciekawy wygląd. Klienci często wybierają także listy zrobione z MDF, są one dostępne w dużej ilości motywów i kolorów. Szeroka kolorystyka to także zaleta listew zrobionych z PCV, które stanowią najtańsze rozwiązanie. Jeżeli ktoś szukał będzie tego typu listew, to ma parę możliwości do wyboru, jedna z nich to wpisanie w wyszukiwarce hasła cieniowane listwy MDF i przejrzenie otrzymanych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY