Dzieci uwielbiają bawić się rzeczami, jakimi nie powinny. Zadaniem rodziców musi być zadbanie o ich bezpieczeństwo i przypilnowanie, aby nic nieodpowiedniego nie dostało się w ich małe rączki. Ale można pomóc maluchom w poznawaniu świata, a świetną metodą na to będą różnego rodzaju tablice manualne. Tablice takie cieszą się dużą popularnością, gdyż świetnie stymulują rozwój. Przymocowane są do nich elementy, które znaleźć można w każdym domu. A które da się przekręcać, przesuwać czy przeciągać, ćwicząc przy tym zdolności manualne i koordynację ruchową.

Tablice edukacyjne kupić można w wielu sklepach, zarówno nieduże, mające kilka elementów, jak też dużo większe, mające ich ponad dwadzieścia. Zależnie od wytwórcy mają one zróżnicowane części, w wielu przypadkach można też tablicę zrobić na zamówienie i zdecydować, co się na niej znajdzie. Ale jeśli ktoś ma odrobinę zdolności manualnych, to taką tablicę bez problemów może przygotować samodzielnie. Tak naprawdę nie będzie to wcale jakieś duże wyzwanie, tylko trzeba pomyśleć o kilku ważnych rzeczach.

Tablica manualna najlepiej sprawdzi się na grubszej sklejce, materiał ten jest bardzo trwały, a równocześnie wygląda bardzo ładnie. Sklejkę trzeba dociąć do odpowiedniego rozmiaru, a potem z uwagi na bezpieczeństwo pozbyć się wszystkich kantów. W dalszej kolejności do tak przygotowanej bazy można przytwierdzić wszystko, co potrzebne.

Możliwości tu jest bardzo dużo, bo można użyć kręcących się zębatek, przełączników czy lusterek, bardzo dobrze będą się też sprawdzać najróżniejsze elektroniczne urządzenia, takie jak na przykład telefony, piloty czy kalkulatory. Dobrym pomysłem będzie także wykorzystanie elementów wydających dźwięki, dlatego warto znaleźć trochę miejsca na dzwonek, trabkę czy cymbałki. Wszystkie elementy muszą być dobrze przymocowane, żeby się ich nie dało przypadkowo oderwać. Tablica edukacyjna nie powinna również posiadać żadnych drobnych elementów, jakie mogłyby odpaść, gdyż byłoby to bardzo niebezpieczne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY